Hobbi Faesztergálás
2017. November 19. - 09:23:33 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:

Vissza a Főoldalra   Galéria Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 2011.07.23-24-i találkozó Székesfehérváron  (Megtekintve 2845 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
fakéz
Tag
*
Nem elérhető Nem elérhető

« Dátum: 2011. Június 12. - 11:35:26 »

Mindenkit szeretettel várok a Székesfehérvár, Berényi út 30/a alatti telepünkön lévő tanműhelyben. Kezdés reggel 8-kor, befejezés kifulladásig... A kaját Kovács Gyuri fogja főzni.Naponta 1000Ft/fő az ebéd ára, ez helyben fizetendő. Kérem, hogy ajelentkezést kopfjeno@gmail.com-ra küldjétek. A korábbiakhoz híven most is hozzátok az alkotásaitokat, hogy egy házi galériát rögtönözhessünk.Várom a javaslatokat,hogy mi legyen a téma.Pl. üregelés többféleképpen,menetvágás,szegmentálás, stb.
Ha valaki szállást kér, jelezze, hogy tudjak időben intézkedni. üdv fakéz
fakéz

Privát üzenet
Naplózva
fakéz
Tag
*

« Válasz #1 Dátum: 2011. Július 10. - 12:01:51 »

Meghívó
az első magyar ökumenikus amatőr faesztergályos találkozóra
Nemre, fajra, felekezetre (egyesületre) való tekintet nélkül
szeretettel várom a pörgetéssel megfertőzött, vagy éppen fertőződő barátaimat az AIKSZ Zrt telephelyén, Székesfehérvár, Berényi út 30/a alatt
2011.07.23-24-én
A résztvevők hozzák magukkal a házi galérián bemutatásra szánt darabokat!
A találkozó hivatalos nyelve: magyar.
Jelentkezésteket kopfjeno@gmail.com-ra várom.
( ha nem értjük meg egymást, az csakis a nyelvi nehézségeknek róható fel)

A házi galéria kialakítása-affene bemutatódarabok előnyben!!
A kiállított darabokra mindenki szavazhat.Az első három díjazott ajándékfát kap.Az affene kategória nyertese az ajándék faanyag mellé megkapja a találkozón képződött összes forgácsot.
Cseppben a tenger…Forgácsban a tapasztalat…

Érkezők fogadása 07.23-án 8-9 óráig
-Cserebere-börzére hozott szerszámok, anyagok kipakolása.
-Élezés Demeter-módra 9-10 óráig
-Szegmentálás Droti-módra 10-11 óráig
-Vándorsólyomék bemutatója 11-12 óráig
-Ebédszünet 12-13 óráig (Kovács Gyuri művének zsűrizése) Ha ízlett, 1000 Ft/fő a díjazása
- Menet készítése menetfúróval és vágóval 14-15 óráig
- Menet készítése menetfésűvel 15-16 óráig
-A délelőtt látottak és egyéb fogások gyakorlása 18 óráig
-Ha még bírjuk erővel, forgácsleválasztás szabadon-nem a mennyiség a fontos !

07.24-én 8 órakor „bemelegítés”
-Droti folytatja…9-10 óráig
-Üregelés többféleképpen- fakéz módra 10-12 óráig
-Ebédszünet 12-13 óráig (Kovács Gyuri második próbálkozása)
-A látottak gyakorlása ameddig tetszik…

Faanyag bőven van, de szerszámot mindenki hozzon, mert fogkefét, barátnőt és vésőt nem adunk kölcsön!

Minden érdeklődőt szeretettel várok: Köpf Jenő- fakéz
Naplózva
fakéz
Tag
*

« Válasz #2 Dátum: 2011. Július 26. - 17:35:04 »

Kedves Barátaim!

Nagy megtiszteltetésnek tartom, hogy ilyen sokan eljöttek az Ökumenikus találkozóra! Ami igazán jó érzéssel töltött el az, hogy a kívülálló ismerősök kérdezgették, mi ez az ökumenia? Kívülről nézve egy igazi baráti társaság voltunk, de ez nem csak a látszat, hiszen ezt a két napot mindnyájan kellemesen és hasznosan töltöttük. Ez is bizonyítja,hogy a hobbink szeretete milyen könnyen lebontja a vélt vagy valós ellentéteket…Már ezért is megérte !!!

A meghirdetett reggel 9 órai kezdésre a jelentkezők többsége már kipakolta kedvenc munkáit a bemutatóállványra . Többen fenték a fogukat Demeter Laci köszörülés-bemutatójára, utána meg szorgalmasan fenték a –vésőjüket. Közben Droti a tőle megszokott precizitással kezdte a szegmentálás rejtelmeibe bevezetni a még félénken érdeklődőket.Nem csak magyarázott, meg is mutatta és készséggel segített.
   Közben az „affene” asztalán is láthattunk néhány forgácsba-halt próbálkozást.Kérdeztem Drotit, hogy hol vannak az Ő affenéi? Már a kérdés feltevése is felért egy becsületsértéssel…
Az újság előzetes beharangozójára több környékbeli érdeklődő is benézett a műhelybe hosszabb-rövidebb időre.Megcsodálták Droti műveit, elálmélkodtak Brútus remekeit látva. Mondtam is nekik, hogy fehérember ilyenre nem képes.(Ha ezt Julius Caesar látta volna, bizonyára helyesbít:Csak Te, fiam Brutus!!!) A „hagyományos” pörgetések már szinte kommersznek tűntek.De hát ez sarkallhatja a többieket még szebb alkotásokra!
  Az elszánt érdeklődők közül kitűnt egy csinos kislány, akit Balatonlallén fertőztünk meg ezzel a szenvedéllyel. Pécsről jött ellesni az alpfogásokat. Férfiakat megszégyenítő szívóssággal gyakorolt.Meg is lett az eredménye:vasárnap délben már önállóan pörgetett egy szép kis juharfa tálat!
  Vándorsólyomék profi bemutatójukkal új színt hoztak:a honfoglaló magyarok viseletéről, harcmodoráról és fegyvereiről tartott félórás előadásuk mindenkit lenyűgözött.
  A Fejér Megyei Hírlap munkatársa és a városi TV is készített riportot a találkozóról.Még az operatőr is kipróbálta,milyen érzés a forgó anyagot formázni,de megállapította, hogy nézni egyszerűbb…
   Egyszerre 7 db esztergagép zaja töltötte be a műhelyt.Készültek a gyakorló-bemutató darabok. És nőtt a fogács-hűvös halomba!
   Közben Kovács Gyuri (rigyu) serényen főzte a bogrács-pörköltet.Ebéd közben meg is állapítottuk, hogy milyen jó, hogy ma nem esztergált. Az üres bogrács minden szónál ékesebben dícséri munkáját. A kutyánk meg a csontmennyiséggel volt elégedett…
  A lelkesedés délután sem lanyhult.A menetmetszést mutattam be menetfúróval és vágóval.
Icemann még 2 db gyalupadcsavart is csavart-utána meg a trikóját csavarta ki…Most ő mondta, hogy”még egy menet és megszakadok”. Remélem, hogy Norbi tudja majd használni az orsókat.
    A kézi menetfésű használatát is bemutattam, de ez inkább csak érdekességszámba ment,mert ezt aztán tényleg sokat kell gyakorolni. De az elvet láthatták és biztos vagyok, hogy már néhányan törik a fejüket, hogyan szerezzenek ilyen szerszámot.
  Szombaton kellőképpen elfáradva 7 óra után mentünk a szállásra, még egy kis baráti beszélgetésre.
 A vasárnap reggeli kávé újabb lendületet adott a kissé megfogyatkozott társaságnak.
Droti bemutatta legújabb csodaszerszámát.( Már megint újabb kiadásba hajszol!)
A vasárnap legnagyobb eredménye:Demeter nedves nyírfán mutatta be a horogggal készített üregelést! Mondtam én, hogy rá fog kapni a nedves fára!!!
  Mikapu serényen készítette a kuglibábúkat, majd egy üregelt fenyőfa kaspót pörgetett.
Farongáló karéjtálat,Huat pörgettyűt gyártott, Droti befejezte a szegmentált tálkákat, majd Droti-mixszel polírozta.
  Az ebéd tárkonyos vadragu-leves, krumplinúdlival-Rigyu módra, minden fáradságunkat feledtette.( csak a kutyánk volt bánatos, mert csont ma nem jutott neki,leves meg nem maradt)
  Ebéd után még egy kis gyakorlás, eszmecsere és csomagolás, takarítás.
Találtunk a forgácsban egy gyémánt csiszolólapot, meg Huat késtartóját.
Remélem, hogy a következő találkozón jön érte a gazdája! És persze azokat is várni fogom, akik most elfoglaltságuk miatt nem tudtak eljönni!   
Naplózva
Túri Alfréd
Frédi
Globális macerátor
Tag
*

Nem: Férfi

« Válasz #3 Dátum: 2012. December 03. - 20:01:54 »

Kaptam egy üzenetet, megosztom veletek:

III. ÖKUMENIKUS FAESZTERGÁLYOS TALÁLKOZÓ

Szeretettel meghívom a faesztergályozás szerelmeseit
a 2012.12.28.-29-én
az AIKSZ Zrt telephelyén, Székesfehérvár, Berényi út 30/a
tartandó találkozónkra.

A házi galérián bemutathatjátok kedvenc alkotásaitokat és a többiek önbizalmát erősítendő, legjobban félresikerült „affene” darabjaitokat.
Kisgépet, szerszámokat ki-ki lehetősége szerint hozzon,
faanyagot biztosítok.
Mindkét napon ebédet készít Kovács Gyuri.
Szállást 3000Ft/fő/éj tudok biztosítani.
A jelentkezést kopfjeno@gmail.com-ra küldjétek, a szállásigény megjelölésével!
Várom a programjavaslatokat.

Találkozásunkig is sikeres pörgetést és szeretetteljes karácsonyi ünnepeket kívánok

Üdv:fakéz
Naplózva

"Azért, mert van egy lovam, a lódoktorságot nem kell kitanulnom.'"
Oldalak: [1]   Fel
  Nyomtatás  

Ugrás:  

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!
Az oldal 0.028 másodperc alatt készült el 19 lekéréssel.