Hobbi Faesztergálás
2017. November 19. - 09:22:26 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:

Vissza a Főoldalra   Galéria Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Látogatóban  (Megtekintve 2917 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Túri Alfréd
Frédi
Globális macerátor
Tag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Nem: Férfi

« Dátum: 2011. Július 11. - 20:26:12 »

Sziasztok!
Ezt a fejezetet azért nyitottam, hogy ne a farakás hátsófelére keljen ráírni, hogy „itt járt…” mint a mesében. Ez a fejezet szolgáljon, hogy legyen, egy hely ahol tagjaink beszámolhatnak műhelylátogatásaikról vagy csak az egymással való találkozásaikról. Bevezetőmet csak egy gondolattal zárnám: Ha nálam jártál lehet, hogy látsz olyasmit, amit megosztanál másokkal.
Frédi
Naplózva

"Azért, mert van egy lovam, a lódoktorságot nem kell kitanulnom.'"
Túri Alfréd
Frédi
Globális macerátor
Tag
*

« Válasz #1 Dátum: 2011. Július 11. - 21:48:32 »

Itt járt Vári Feri!
Járt!?
Talán inkább szaladt, vagy mindketten szaladgáltunk. Így tudnám röviden jellemezni ezt a rövidtörténetet.
Készülünk a szombati Laska Fesztivál-ra. Feri szerdán reggel érkezik, és máris indulunk tovább a rendezvény helyszínére kiválasztani a területet és bizonyos technikai részletek tisztázni.
Minek ragozzam, úgy ahogy volt szinte az egész délelőttünk oda lett. Maradt vagy két és fél óránk, hogy a fával, a műhellyel és egymás munkáival foglalkozzunk. Nagyon-nagyon kevés időnk maradt így abban maradtunk, hogy szombaton folytatjuk, a félbemarat dolgainkat. Ember tervez, a sors meg keresztbe tesz. Feri nem tudott részt venni a rendezvényen. Kérdezték és várták mások is, de ez most így alakult.
Ami számomra örömvolt az, ahogyan Feri elém rakta a kiállításra szánt munkáit, nem diccsel, nagy mellkassal, hanem csak úgy „Ők az enyémek”. Tetszett, ahogy a műhelyben részben a saját örömére (nekem segítve) kezdett el faragni.
Baki az nálam mindig van, kifogyott az energia a fényképező gépből és így kevés fotó készült.
Feri!
Bízom benne, hogy találkozásunk folytatódni fog és lesz battéria és nyugodtság. Várlak.
Frédi

* Vári Feri + a laska 001.JPG (153.22 KB, 640x480 - megtekintve 297 alkalommal.)

* Vári Feri + a laska 006.JPG (130.26 KB, 640x480 - megtekintve 260 alkalommal.)

* Vári Feri + a laska 003.JPG (184.31 KB, 640x480 - megtekintve 267 alkalommal.)
Naplózva

"Azért, mert van egy lovam, a lódoktorságot nem kell kitanulnom.'"
Varifer
Tag
*

« Válasz #2 Dátum: 2011. Július 15. - 20:25:36 »

Sziasztok!

Hát ez tényleg elég szaladós találkozó lett, de ennek ellenére számomra egy tartalmas ismerkedés úgy emberileg, mint szakmailag.
Nagyon sajnálom, hogy a laska fesztiválra már nem értem oda  Dühös remélem még lesz alkalmam pótolni.
Köszönet Frédi a sok szép anyagnak amivel telepakoltad a kis autómat, ha egy kicsit hűl az idő lesz belőle bemutató.
Nekem is öröm volt látni azt a sok szép munkát amiket már a galériából részben ismertem, be kell vallanom a bambaságom miatt egy darab fotót sem készítettem.
De hátha lesz még lehetőség ezt a hiányosságom is pótolni.
Amit nagyon sajnálok, nem jutottunk el a pörgetés stádiumáig, pedig szerettem volna látni milyen forgácsot tud leválasztani.  Vigyorog
Vannak elképzeléseim de ezt élőben látni mindig örömet okoz.
Frédi!
Én is bízom benne, hogy lesz folytatás, de mint mindenbe ebbe is beleszól az élet.
Így ígérni nem ígérek, de ha tehetem nem marad el.
Feri.

Naplózva

Varifer
gorcsev
Tag
*

« Válasz #3 Dátum: 2011. Július 20. - 15:18:30 »

Szervusztok, régebbi tagok itt az oldalon!
   Új belépő vagyok, ennek ellenére az a megtiszteltetés ért,hogy Frédi meghívott a „laskafesztivál”-on tartandó bemutató esztergálásra,- amit itt is megköszönök neki-.Itt egy kis ismerkedés, barátkozás után újabb megtiszteltetés ért, mert Frédi újra meghívott egy kis műhelylátogatásra is az otthonába,Fori, Palom, és Suber társaságában,amit még kibővített meglepetéssel és ott találkoztam még Pjánossal is.
  Frédi nagyon jó házigazdának bizonyult, nagyon lelkesen megmutogatta birodalmát, majd nagyon jól, szinte mindennel felszerelt műhelye következett, ahol én sokszor csak a számat tátottam. Köbe megmutattuk egymásnak néhány elkészült munkánkat, megdicsértük, ami tetszett, és elmondtuk az esetleges kritikát, amit esetleg más szemszögből láttunk. Közben Fori kiosztotta a nekünk szánt ajándékanyagokat, amit neki is köszönök.
  Közben Pjános és Palom nekiálltak esztergálni, tesztelni Frédi gépeit, hogy milyen eredménnyel, azt majd talán ők is megírják.
 Aztán dél lett, és Frédi meginvitált bennünket egy nagyon finom ebédre, amit nem neki, hanem a kedves, nagyon aranyos nejének köszönünk meg, ami után megnyaltuk mid a tíz ujjunkat!
  Ebéd után visszamentünk a műhelybe, újabb csodákat felfedezni, beszélgetni, tapasztalatot cserélni. Sok élménnyel és tapasztalattal lettem gazdagabb. Mielőtt eljöttünk,Frédi még kiosztott bennünket ajándék anyaggal. Köszönet érte!
  Ennyit dióhéjban, pedig még sokat lehetne írni, de nem akarom túl hosszú lére ereszteni a dolgot, a lényeg talán benne van.
 Még egyszer köszönöm!
 Tisztelettel: gorcsev  alias Szabó Dezső
Naplózva

Mielőtt megszólalsz,gondold meg, érdemes-e megtörni a csendet!
Pjanos
Tag
*

« Válasz #4 Dátum: 2011. Július 20. - 21:52:01 »

Én is  gondolkodtam, hogy irok. Van is mit előzőekkkel egyetértve megköszönni...

Amit irok a saját szemszögemből irom. Én arra voltam kiváncsi, hogy élőben hogyan esztergál más- személyesen senkit nem ismertem.Más esztergálását is csak képekről vagy éppen mozgóképekről. (Igaz kezdetben szaki mutatott meg több dolgot, de azóta senkivel nem találkoztam).
Vittem magammal egy félig-meddig kész fazéktokmányba befogott poharat (nagylevelű hárs-és döglött anyag).  A kérdésem az volt, hogy lehet-e szebb belső felületet esztergálni csiszolás nélkül. Hát nem igazán. Próbáltam saját késsel, Lali késével , Morovik J késével, sőt a házigazda több jobbnál jobb márkás késével.
 A felületkezelést is próbálhattam másként, mint ahogy én csinálom (gyertya nekimonyva majd forgáccsal ...).
Kaptam is egy darabot a viaszból.... köszönet érte.
Ezen felül megcsodálhattam Lali holkerkés kezelését, s élőben láthattam Morovik J módszerét a felfogatásról és tényleg stabil (ragaszópisztollyal).
 Délután még maradtam és sok mindenről beszélgettem a házigazdával.

Nem csak szakmai, de emberi mértékkel is sokat tanulhattam...

Tényleg jók az ilyen találkozások. Magam is szivesen meghivok bárkit ha eljön, bár tőlem nem sokat lehet tanulni.
Köszönet a Többieknek és a Házigazdának mindenért (ld. előbb is).
üdv Pjanos
Naplózva
gorcsev
Tag
*

« Válasz #5 Dátum: 2011. Július 25. - 12:33:45 »

Szervusztok!
 Szeretném megosztani veletek egy élményemet, ugyanis részt vettem, illetve többen az oldal tagjai közül részt vettünk  Fakéz társunk által MINDEN ESZTERGÁLYOSNAK megrendezett tapasztalatszerző és barátkozó találkozóján.
  A rendezvény kitűnően lett megszervezve és lebonyolítva. Aki nem jött el az magára vessen mert nem tudja miből maradt ki. Köszönet ezért fakéznek,alias Köpf Jenőnek! Az egymás közti hangulat remek volt, forogtak a gépek, cserélődtek a tapasztalatok,alakultak és szövődtek a szakmai, és talán nem is csak szakmai barátságok.
 Még sok ilyen találkozón szeretnék részt venni,és mindenkinek melegen ajánlom, mert nem fogja megbánni!
 Tisztelettel és barátsággal:gorcsev alias: Szabó Dezső
Naplózva

Mielőtt megszólalsz,gondold meg, érdemes-e megtörni a csendet!
Oldalak: [1]   Fel
  Nyomtatás  

Ugrás:  

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!
Az oldal 0.049 másodperc alatt készült el 19 lekéréssel.