Hobbi Faesztergálás
2017. Szeptember 21. - 11:17:22 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:

Vissza a Főoldalra   Galéria Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 [2] 3 4   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Kérdések-vélemények-hozzászólások a programokhoz.  (Megtekintve 16555 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Varifer
Tag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Nem: Férfi

« Válasz #15 Dátum: 2011. Június 16. - 18:58:32 »

Sziasztok!

Szeretném (feltételesen) jelezni részvételem.
Budapesten dolgozom azon a héten és ha minden klappol akkor hazafele jövet  tiszteletemet tenném a rendezvényen.
Sajnos sem gépet sem faanyagot vinni nem tudok, az elkészült munkáimból 1-2 darabot viszont elvinnék konzultációnak   Határozatlan .
Vári Ferenc, Debrecenből.
Üdv: Varifer
Naplózva

Varifer
droti
Vendég
« Válasz #16 Dátum: 2011. Június 17. - 19:12:06 »

Ebből én sem szeretnék kimaradni, természetesen ott leszek!
Viszem a kis esztergagépem, némi előkészített faanyagot, különböző "szereket" Mosolyog
Néhány utóbbi időben készült munkát, és esetleg a családot Vigyorog
üdv. mindenkinek: droti
Drótos Imre
Naplózva
Morovik János
Tag
*

« Válasz #17 Dátum: 2011. Június 19. - 19:14:03 »

Üdv!
Mindenképp ott leszek bár sajnos csak du-tán kb..13óra legkésőbb!Talán marad valami kóstoló arra vevők vagyunk a nejemmel ketten megyünk.Néhány tárgyat viszek bemutatóra.
Örülök a találkozónak! Üdv János
Naplózva
limarci
Tag
*

« Válasz #18 Dátum: 2011. Június 19. - 20:45:05 »

Sziasztok!

Megyek én is és a gépem is.

Ligeti Marci
Naplózva
Túri Alfréd
Frédi
Globális macerátor
Tag
*

« Válasz #19 Dátum: 2011. Június 20. - 06:43:34 »

Sziasztok!
Laskafesztivál.
Úgy néz ki, hogy komolyan vesznek bennünket és figyelnek a részletekre. Történt ugyanis, hogy 22-re meghívtak egy helyszíni bejárásra. Ekkor választhatom ki az igényeinknek megfelelő nagyságú és elhelyezkedésű helyet. Szintén ez az időpont amikorra a résztvevők és a kísérők számát le kell adnom, hogy az ebédet biztosítani tudják.
A magam részéről megtiszteltetésnek érzem, ahogy készülnek ránk.
Más. Alapanyagról tehát a fáról, megfelelő mennyisében gondoskodom, de ha valakinek van, valami külön igénye az kérem, jelezze.
A gépek és a létszám szerintem úgy lenne ideális, ha minden gépre két ember jutna. Így lenne mindenki számára lehetőség egy kis nézelődésre és a közönséggel való beszélgetésre.
További információk és az esetleges kérdésekre a válasz vagy válaszok 23-án.
Frédi  
( Egy kép a nyársapáti bemutatóról Zsóti-val +1)

* Nyársapát április 30 039.jpg (194.36 KB, 640x480 - megtekintve 217 alkalommal.)

* Nyársapát április 30 005.jpg (183.72 KB, 640x480 - megtekintve 211 alkalommal.)
« Utoljára szerkesztve: 2011. Június 20. - 06:50:29 írta Túri Alfréd » Naplózva

"Azért, mert van egy lovam, a lódoktorságot nem kell kitanulnom.'"
Túri Alfréd
Frédi
Globális macerátor
Tag
*

« Válasz #20 Dátum: 2011. Június 21. - 04:52:22 »

A plakátok.

* plakát2 bor és laska.jpg (38.26 KB, 480x640 - megtekintve 213 alkalommal.)

* plakát1 bor és laska.jpg (77 KB, 768x1024 - megtekintve 206 alkalommal.)
Naplózva

Túri Alfréd
Frédi
Globális macerátor
Tag
*

« Válasz #21 Dátum: 2011. Június 25. - 04:07:06 »

A résztvevők

* laskafesztivál 3 plakát3.jpg (44.26 KB, 480x640 - megtekintve 197 alkalommal.)
Naplózva

Túri Alfréd
Frédi
Globális macerátor
Tag
*

« Válasz #22 Dátum: 2011. Augusztus 21. - 17:23:29 »

Mindenféle kommentár nélkül!
Ja igen: Gratulálok!  
http://www.youtube.com/watch?v=Z3EglGOLMeQ&feature=youtu.be
Ez a jó verzió. Az előzőt név elírás miatt módosítani kellet!
« Utoljára szerkesztve: 2011. Augusztus 21. - 19:53:43 írta Túri Alfréd » Naplózva

Pjanos
Tag
*

« Válasz #23 Dátum: 2011. Augusztus 21. - 19:09:01 »

http://www.youtube.com/watch?v=E28ZnAtlI-U&feature=youtu.be
Mindenféle kommentár nélkül!
Ja igen: Gratulálok! 

Ez az üzenet fogad a linkre kattinva:ezt a videót a felhasználó eltávolitotta. Szomorú
üdv Pjanos
Naplózva
Túri Alfréd
Frédi
Globális macerátor
Tag
*

« Válasz #24 Dátum: 2011. Augusztus 21. - 19:56:55 »

Pjános!
Köszönöm az infót. Az eredeti helyén javítva, már látható.
Frédi
Naplózva

Túri Alfréd
Frédi
Globális macerátor
Tag
*

« Válasz #25 Dátum: 2011. Szeptember 15. - 21:23:45 »

Sziasztok!
Furcsa dolgot láthattok az ez évi programoknál, utólag került fel augusztus 20. a programba. Oka nagyon egyszerű, mindkét helyen egyéni meghívásra vettek részt tagjaink. Így utólag vált nyilvánossá, hogy a HF tagjaiként jelentek meg. Köszönet érte Morovik János Karacs Lajos és "Zsóti" tagjainknak.
Az üllői rendezvényről már láthattok egy rövid videót a berceli eseményekről majd kicsit később. (Talán valamikor 
utol érem magam)
A következő írásom már tényleg a soron következő programról szól!
Frédi   
Naplózva

Túri Alfréd
Frédi
Globális macerátor
Tag
*

« Válasz #26 Dátum: 2011. Szeptember 15. - 22:38:16 »

http://www.kerekerdofeszt.hu/
Ez az a rendezvény ahol megjelenünk mert jelentkeztünk mert meghívtak mert felkértek. Ma azaz szeptember 15-én délelőtt érkezett az utolsó információ. Lehet tán kicsit későn? Á alig! Ott leszünk és kész! A szervezés már
régóta tart így csak azok jelentkezését várjuk akik még szeretnének részt venni a bemutatón és kiállításon.
Minden faesztergályost  várunk legyen az hobbista amatőr vagy hivatásos. Azok akik résztvevőként jelentkeznek
egy kellemes napot és egy jó ebédet (bableves erdészné módra) biztosítunk.
Címszavakban ami eddig van:
Négy eszterga. Akik működtetik Droti, Limarci, Zsóti, Brutus, Kerülő,
Csont és fafaragó: Kovács Emese
Faragó szerszám, kopjafa faragás és késélezés: Ambrus Aladár
Fatáj magazin faipari szakkönyvek: Tóth János
További információk holnap.
http://www.kerekerdofeszt.hu/a-fesztival-programja/kozlekedes
Ja ez nem fenyegetés de én is ott leszek.
Frédi

Naplózva

gorcsev
Tag
*

« Válasz #27 Dátum: 2011. Szeptember 20. - 17:04:35 »

Szervusztok!
  Megvolt a kerek erdőben a kerek találkozó, részünkről. Csak az igazi érdeklődő közönséggel nem sikerült találkozni, sajnos. Az okot most ne keressük, csak annyit, hogy nem rajtunk múlott.
 Mi, akik ott voltunk,-legalábbis én úgy láttam- jól éreztük magunkat egymás közt! Jó volt találkozni a régebbi ismerősökkel, élmény volt, eddig személyesen még nem látott emberekkel ismerkedni, megismerni. Vidám és kedves szint hozott közénk, esetlen „fatuskó” férfiak közé Emese, aki ugyan nem a fával jegyezte el magát, hanem csontot és szarut farag, vés, díszít nagy türelemmel és szakértelemmel. Öröm volt látni a munkáit, és ahogyan dolgozott. Remélem regisztrál, és akkor a galériánkba is megörvendeztet bennünket alkotásaival.
   Közben az idő kellemesem telt. Megérkezett az ebéd is, aminek alapanyagáról Frédi gondoskodott húsos barátja segítségével. Az elkészítést” fori „alias Nagy András kedves neje vállalta magára ,és amit kitűnően el is készített! Így az ebéd neve „babgulyás erdészné módra”lett: Hála és köszönet érte mindnyájuknak! A baj csak az volt az egésszel, hogy sok megmaradt, de nem azért mert nem volt nagyon finom, hanem azért, mert sajnos sokan nem tudtak eljönni valamilyen okból kifolyólag, amit mindnyájan nagyon sajnáltunk, és remélem még lesz alkalom bepótolni a jövőbben. Én nagyon bízom benne!
  Ebéd után még megbeszéltük közös dolgainkat, gyorsan telt az idő, és már pakolhattunk is össze. Megint vége lett egy tartalmas, szép napnak.
 A magam részéről dióhéjban ennyit. Még megköszönném Frédinek a szervezést, Bandinak,és FŐLEG kedves nejének a finom,-mit finom- fenomenális ebédet, és azoknak, akik besegítettek abban,hogy mi, kicsit távolabbiak, a kész helyszínre érkezzünk. És mindenkinek, akiknek a társaságában jól éreztem magamat. Köszönöm!
 Tisztelettel: gorcsev  alias: Szabó Dezső
Naplózva

Mielőtt megszólalsz,gondold meg, érdemes-e megtörni a csendet!
fori
Vendég
« Válasz #28 Dátum: 2011. Október 17. - 19:40:53 »

Szevasztok! Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Először is:üdvözlök minden kit!/ Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog/

Őszintén szólva,nem nagyon szeretek bonyolódni-egyébként is igen bonyolult,szerteágazó az életem-
Frédivel nemrég óta kerültem kapcs:felhívott,mert egyik förmedvényem figyelemre méltatta-szó szót követett,személyes találkozásra is sor kerűlt némi feketedió gyökér,tuskó kapcsán-aztán,ahogy a nagykönyvben meg van írva-A ROKONLELKEK MÁR MESSZIRŐL ÜDVÖZLIK EGYMÁST-alapon,organizálódunk. Vigyorog
  Meghívott a Laska-fesztiválra,örömmel találkoztam Droti,Limarci,Brutus Mesterekkel-(a laskát,boccs,nem nekem találták ki:nem véletlen,Lajosmizsén nem ismeri senki ezt a kifejezést-ilyen felállásban,biztosan nem!)
   Sor került a második találkozóra-talán július elején-majd seggre nem estem,életemben ilyen nagyszerű műhelyt nem láttam,mint Frédié!!!Csak gratulálni tudok.............
  Nagyon jó hangulatban egymásra hangolódtunk-Karacs Lali,Morovik Janesz,DEZSŐ BÁCSI,PJanos.
Utólag elnézést kérek,nyaralásból jövet,nem tudtam akklimatizálódni:Mindenesetre nagyszerű volt a hangulat,az ételekről nem is beszélve!Remek sült husit kaptunk,kitűnően finom majonézes salátával/a gyengém/-a kitűnő hangulatról gondoskodott még,Frédi karon üllő,igen vagány fickó benyomását keltő unokája,
(NAGYTISZTELETŰ BAKTER!!!)
   Nemrégen,Szolnok Város Főterén tartotta a Nefag Zrt az ERDŐK HETE  rendezvényt,delegáltak paletta színesítés kapcsán....
   A dologból,úgy érzem,komoly siker lett: a közönség az általam működtetett  faeszterga körül állt meg a legnagyobb számban-hozzájátszott a sikerhez,Pusztavacsi Juharból készült pörgettyű  valamint  feketedióból létrehozott fenyőfa  ajándékozása!Őszintén szólva,ez nem is siker volt.egyenesen szívták a vérem-hogy plasztikusan fogalmazzak.Óriási élmény,hogy egy az általunk művelt tevékenység ekkora figyelmet kaphat!(Frédi,kérlek linkeld már ide a Szolnoki TV híradását!)
   Dióhéjában  ennyit.....

http://www.szolnoktv.hu/hirek/?article_hid=16562
http://www.szolnoktv.hu/hirek/?article_hid=16562

http://forestpress.hu/jie_hu/index.php?option=com_content&task=view&id=21845&Itemid=1
« Utoljára szerkesztve: 2011. Október 20. - 05:26:14 írta Túri Alfréd » Naplózva
Túri Alfréd
Frédi
Globális macerátor
Tag
*

« Válasz #29 Dátum: 2011. December 15. - 16:33:42 »

II.MAGYAR ÖKUMENIKUS FAESZTERGÁLYOS TALÁLKOZÓ

Szeretettel
meghívom a faesztergályozás
szerelmeseit 2011.12.27.-28-án
az AIKSZ ZRt telephelyén, 8000 Székesfehérvár,
Berényi út 30/a alatti tanműhelyében, reggel 8 órától kifulladásig tartandó találkozónkra.Aki teheti, hozza magával esztergagépét, kedvenc szerszámait és legújabb munkáit.Faanyagot biztosítok.

A testi erő pótlásáról
Kovács Gyuri gondoskodik.
( még mindig jobban főz, mint esztergál?)

A találkozó résztvevői munkáiból kiállítást rendezünk.
Tervezett programunk:
Droti szegmentlás-bemutatója
Demeter élezési bemutatója
fakéz fakalapkészítési bemutatója
üregelés többféleképpen
karácsonyfa 1 perc alatt
menetvágás-menetfúrás
és amit akartok…

Szálláslehetőség:3000 Ft/fő/éj

Jelentkezés:2011.12.21-ig
kopfjeno@gmail.com -ra
-hány napra jössz?
-kérsz-e szállást?

Forrás: Fakéz alias Köpf Jenő
« Utoljára szerkesztve: 2011. December 17. - 17:05:37 írta Túri Alfréd » Naplózva

Oldalak: 1 [2] 3 4   Fel
  Nyomtatás  

Ugrás:  

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!
Az oldal 0.058 másodperc alatt készült el 19 lekéréssel.